Konkurs: HoReCa

  1. Cel programu:

    O wsparcie na realizację przedsięwzięć MŚP mogą ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z sektora HoReCa, turystyka lub kultura, które w latach 2020 lub 2021 odnotowały spadek obrotów w wysokości co najmniej 30 % liczony rok do roku. Wnioskodawca na dzień złożenia wniosku musi prowadzić działalność gospodarczą w sektorze HoReCa, turystyka lub kultura oraz potwierdzić, że na dzień 31 grudnia 2019 lub najpóźniej od 20 marca 2020 r. prowadził działalność gospodarczą w sektorze (HoReCa).


  2. Wnioskodawcy:

    Wnioskodawca na dzień złożenia wniosku musi prowadzić działalność gospodarczą w sektorze HoReCa, turystyka lub kultura oraz potwierdzić, że na dzień 31 grudnia 2019 lub najpóźniej od 20 marca 2020 r. prowadził działalność gospodarczą w sektorze (HoReCa), turystyka, kultura według kodów PKD przesłanych w osobnym dokumencie. Na dzień złożenia wniosku Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w sektorze hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka, kultura oraz spełnia łącznie następujące warunki: 1\) według stanu na 31 grudnia 2019 r. lub najpóźniej od dnia 20 marca 2020 r. Wnioskodawca prowadził działalność gospodarczą w sektorze hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka, kultura\*; 2\) w okresie od 20 marca 2020 r.5 do 15 maja 2022 r.6 Wnioskodawca prowadził działalność gospodarczą w sektorze hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura, nieprzerwanie przez co najmniej 6 następujących po sobie miesięcy. \*O wsparcie mogą ubiegać się Wnioskodawcy, których działalność gospodarcza była zawieszona w okresie od 1 stycznia 2020 r. do 19 marca 2020 r. pod warunkiem, że są spełnione warunki opisane w pkt 1\) i 2).


  3. Działania:

    Wnioskodawca ubiega się o wsparcie przedsięwzięcia MŚP, którego celem jest rozszerzenie lub dywersyfikacja prowadzonej działalności, w szczególności poprzez: 1. unowocześnienie bazy usługowej lub produkcyjnej, 2. zmianę sposobu produkcji lub dostarczania produktów lub usług, 3. zmiany w asortymencie produktów lub usług będących w ofercie Wnioskodawcy, 4) pozyskanie nowych dostawców, dystrybutorów lub usługodawców, 4. zwiększenie grupy potencjalnych odbiorców, 5. wdrożenie metod odmiennych od dotychczas stosowanych metod produkcji lub zastosowanie rozwiązań nowszych niż dotychczas stosowane, zapewniających w szczególności niższe niż dotychczas koszty stosowania rozwiązania, lub niższe niż dotychczas zużycie zasobów, lub materiałów lub energii, lub niższe niż dotychczas obciążenie dla środowiska, np. mniej będzie wytwarzanych odpadów, albo będą one efektywniej wykorzystane, itp. Przez rozszerzenie lub dywersyfikację prowadzonej działalności gospodarczej rozumiane jest wzmocnienie prowadzonej działalności przedsiębiorstwa, realizacja nowych projektów, jak również przejście z jednego profilu działalności na inny profil działalności w ramach sektorów hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura objętych w każdym przypadku kodami PKD wskazanymi w załączniku do Regulaminu wyboru przedsięwzięć MŚP. Wnioskodawca wskazał jako cel przedsięwzięcia MŚP uruchomienie produkcji nowego produktu lub rozpoczęcie świadczenia nowej usługi. Wnioskodawca na zakończenie realizacji przedsięwzięcia MŚP musi dysponować gotowym produktem lub usługą – oznacza to zakończenie fazy testów lub badań, w wyniku których został opracowany produkt końcowy. Nowe produkty lub usługi muszą być objęte kodami PKD ujętymi w dokumentach rejestrowych MŚP najpóźniej w dacie zakończenia przedsięwzięcia MŚP. Realizacja przedsięwzięcia MŚP nie może zostać rozpoczęta przed dniem ani w dniu złożenia wniosku.


  4. Najważniejsze kryteria:

    1.W przypadku, gdy spadek obrotów w ujęciu rok do roku: a) wynosi co najmniej 30%, ale jest niższy niż 40% - 1 pkt, b) wynosi co najmniej 40%, ale jest niższy niż 50% - 3 pkt, c) wynosi co najmniej 50% - 5 pkt. 2\. Założenie w projekcie przedsięwzięć dotyczących zielonej transformacji oraz transformacji cyfrowej +2 pkt, 3. Ujęcie w projekcie komponentu szkoleniowego i doradczego +2 pkt, 4\. W przypadku, gdy Wnioskodawca zapewnia wkład własny w następujących przedziałach: a) co najmniej 10%, ale nie więcej niż 15%: 1 pkt, b) więcej niż 15%, ale nie więcej niż 20%: 2 pkt, c) więcej niż 20%, ale nie więcej 25%: 3 pkt, d) więcej niż 25%, ale nie więcej 30%: 4 pkt, e) więcej niż 30%: 5 pkt.


Masz pytania?

Oto kilka najcześciej zadawanych pytań i odpowiedzi.

Aktualne dofinansowania

Konkurs: Nabór konkurencyjny nr FEDS.08.01-IZ.00-092/24 – edukacja ekologiczna

Celem naboru jest sprowadzenie działań proekologicznych do inicjatyw realizowanych w środowisku lokalnym, czyli w tzw. „małych ojczyznach”. W społeczności lokalnej drzemie ogromny potencjał w zakresie prowadzenia działań proekologicznych. Ich poziom lokalny jest kluczowy dla ochrony bioróżnorodności, walki ze zmianami klimatu czy zanieczyszczeniem środowiska.  Celem projektów w zakresie edukacji ekologicznej ma być w szczególności zaznajomienie dzieci z lokalną przyrodą (lasami, rzekami, polami, parkami), co przełoży się w przyszłości na działania niosące realną zmianę w ich najbliższym otoczeniu. Premiujemy  działania w terenie połączone z pracą projektową, co nauczy dzieci jak należy działać, aby rozwiązać problem ekologiczny.

Konkurs: HoReCa

O wsparcie na realizację przedsięwzięć MŚP mogą ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z sektora HoReCa, turystyka lub kultura, które w latach 2020 lub 2021 odnotowały spadek obrotów w wysokości co najmniej 30 % liczony rok do roku. Wnioskodawca na dzień złożenia wniosku musi prowadzić działalność gospodarczą w sektorze HoReCa, turystyka lub kultura oraz potwierdzić, że na dzień 31 grudnia 2019 lub najpóźniej od 20 marca 2020 r. prowadził działalność gospodarczą w sektorze (HoReCa).

Konkurs: Dostępna przestrzeń publiczna

    Celem Programu jest zapewnienie osobom z niepełnosprawnościami dostępu do przestrzeni publicznej, informacji i komunikacji, a także technologii, urządzeń oraz usług powszechnie dostępnych lub powszechnie zapewnianych, na zasadzie równości z innymi osobami. Realizacja celu pozwoli na pełny udział w życiu społecznym, w tym pełnienie określonych ról społecznych.